Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

VÍNO V ORANŽOVÉM 2009
... s chutí a vůní meruněk

6. ročník akce „Víno v oranžovém, s chutí a vůní meruněk“, ve kterém pro Vás bylo otevřeno na tucet sklípků, připadl na 4. července.

Byl co do počtu návštěvníků opět rekordní a podle předběžných zpráv otevřené sklepy navštívilo na 300 milovníků vína. Je vidět, že akce se stává stále oblíbenější, což dokazuje i skutečnost, že mnohé z Vás jsme měli možnost přivítat již po několikáté.

Start proběhl podle zažité tradice v 11.00 hodin prodejem vstupenek u radnice. Cena vstupenky bylo 300,-Kč a zahrnovala seznam otevřených sklepů s kontakty na vinaře a mapkou města, vinný lístek, označení návštěvníka a degustační skleničku s logem „Víno v oranžovém“, která se stalo pro mnohé z Vás cennou památkou.

Krátce po 11. hodině zavítali první z návštěvníků i k nám. Čekalo tu na Vás překvapení v podobě vinných koktejlů, jejíchž základem bylo stále populárnější růžové víno. Léto na venkově, či letní polibek, se stal hitem dne a hlavně u něžného pohlaví se setkal s velkým zájmem. Ale i statného chlapa příjemně ochladil vinný střik natřískaný ledem a ozdobený limetkou.

Dále jste mohli ochutnat meruňky, meruňkový koláč a játrovou pomazánku. Jako každý rok se stala pomazánka terčem pozornosti mnohých dam. Na Vaši častou žádost  přinášíme vyhlášené recepty paní Mirky.

Játrová pomazánka

Půl kila drůbežích jater, 1 cibule, majonéza, sůl, pepř, 2 lžíce hořčice.

Postup: Drůbeží játra podusíme na cibulce. Po vychladnutí pomeleme, osolíme, opepříme, přidáme 2 lžíce hořčice a zamícháme majonézu. Mažeme na rohlík či chléb.

Ovocný koláč

300g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 100g rozměklé hery, 150g pískového cukru, 1 vejce, 1 vanilkový pudinkový prášek, 1/4 L mláka, ovoce (meruňky, borůvky, švestky...),drobenka (rozemneme 150g mouky, 100g tuku a 50g cukru krupice).

Postup: Suroviny společně promícháme, těsto nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a povrch hustě poklademe ovocem. Posypeme drobenkou a upečeme v předem předehřáté troubě. 

Po sestoupení do sklepa jste mohli při volné diskusi s panem Procházkou ochutnat všechna naše vína. Připravili jsme pro Vás sedm bílých vín, pět červených a jedno rosé.

Věříme, že jste si u nás vybrali víno Vaší chuti a strávili příjemné chvíle. Budeme se těšit, až zase příště pro Vás otevřeme vinný sklep a naše vína, která jistě opět rádi ochutnáte 14. listopadu na Svatomartinských otevřených sklepech.


Víno v oranžovém 2009
Víno v oranžovém 2009
S chutí a vůní meruněk
Koktejly narůžovo
S chutí a vůní meruněk
Víno v oranžovém 2009
Víno v oranžovém 2009
Víno v oranžovém 2009
Víno v oranžovém 2009
Víno v oranžovém 2009
Víno v oranžovém 2009

zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík