Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

TOP 77 vín ČR 2014/2015

6 našich vín se dostalo mezi TOP77 vín ČR 2014/2015

SVATOVAVŘINECKÉ 2012
NEUBURSKÉ 2013
Cuvée RYZLINK VLAŠSKÝ / VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2013
Cuvée RYZLINK RÝNSKÝ / SAUVIGNON 2013
Cuvée RULANDSKÉ ŠEDÉ / CHARDONNAY 2013
Cuvée klaret RULANDSKÉ MODRÉ / CABERNET SAUVIGNON 2013

Ocenění považujeme za velký úspěch a také jako důkaz, že naše vína dokáží uspět i v konkurenci těch nejlepších vín.

Všechna oceněná vína je možné zakoupit přímo u nás ve vinařství, nebo objednat přes e-shop.

O soutěži

TOP 77 vín České republiky vznikla v roce 1999 jako první nezávislá soutěž vín uznaná Ministerstvem zemědělství ČR. Na samotném prvopočátku oceňovala 77 nejlepších vín moravských vinařů. V dalších letech projevili o účast v soutěži zájem také čeští výrobci, a proto se v roce 2001 začalo vedle 77 moravských vín oceňovat také TOP 11 českých vín.

Z důvodu stoupajícího zájmu vinařů o účast v soutěži a také díky výraznému nárůstu kvality domácí produkce se pořadatelé od roku 2008 rozhodli oceňovat vždy 2x77 nejlepších vín ČR. Vznikla tak unikátní pravidla, která oceňovala samostatně suchá a ostatní (tj. polosuchá, polosladká a sladká) vína. Většina soutěží totiž sice hodnotí vína dle obsahu cukru, ale při vyhlašování šampiona výstavy již k obsahu zbytkového cukru přihlíženo není a to většinou znamená, že sladší vína získávají vyšší hodnocení než vína suchá. Právě tomuto jsme jako pořadatelé chtěli jasným oddělením obou kategorií zabránit a začali jsme proto suchá vína oceňovat samostatně.

Pravidla odděleného hodnocení suchých a ostatních vín si pochvalovali jak výrobci, tak spotřebitelé. Spolu s rokem 2013 proto přichází další novinka – vína se hodnotí ve třech samostatných kategoriích – bílá vína suchá, červená/růžová vína suchá a bílá, růžová a červená vína ostatní. Do výběru TOP 77 vín České republiky se tedy může dostat až 3x77 vín, nicméně z důvodů zachování vysoké úrovně oceňovaných vín si pořadatelé vymezují právo nenaplnit maximální možnou kvótu soutěže.

Od počátku je posláním soutěže představit veřejnosti špičková tuzemská vína a sekty a umožnit českému spotřebiteli orientaci v široké nabídce kvalitních vín.

Mimořádný důraz pořadatelé kladou také na nezávislost a objektivitu jednotlivých členů hodnotících komisí.

zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík