Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

OSVĚŽTE SE NAŠÍM RŮŽOVÝM

Spousta lidí neví, co si o růžových vínech myslet. Lákají je hravými odstíny, svádějí svěžestí a znejišťují svým neukotveným postavením kdesi mezi bílými a červenými víny. Věříme, že po ochutnání našeho růžového vína tento podezřívavý postoj opustíte.

Úsměv vzbuzuje rozšířená obava, že růžové víno vzniká slitím červeného vína s bílým. Kdepak ! Růžové víno, neboli rosé, vyrábíme z odrůd modrých hroznů metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). Říká se, že růžové začíná svůj život jako červené víno, ale pak jej žije jako víno bílé.

Rmut s modrých hroznů necháváme naležet jen 3 až 5 hodin, aby se ze slupek uvolnilo pouze málo červeného barviva. Pak se mošt od slupek oddělí a dále je s ním nakládáno stejně jako při výrobě bílého vína. Takový výrobní postup propůjčuje růžovým vínům jejich tolik žádaný mladý esprit. Svěžest, kterou od růžového očekáváme, vyžaduje potřebný podíl kyselin. A ty zráním hroznů ubývají. Navíc čím vyšší je cukernatost použitých hroznů, tím se barva vína posouvá do méně atraktivních nahnědlých tónů. Proto volíme krátkodobou maceraci, která dává vzniknout svěžím vínům lehčího charakteru a výraznější chuti. Díky tomu se naše růžová vína chlubí celou škálou barevných odstínů. Sluší jim sladce malinové tóny, jemně lososové a pomerančové i temně cibulové v podobě klaretu.

Růžová vína opřádá atmosféra mladistvosti, životní dynamiky. Růžové je romantické, ale zároveň má čertíky v očích. Pije se mladé a má za úkol osvěžit, lehce chutnat, nekomplikovat.

Jak pít růžové...

Pokud si rádi dáváte vinný střik, budete růžové víno milovat. Toto lehké, snadno pitelné víno kouzelných barev však sedne i většině ostatních. Je to osvěžení, které navíc může být servírováno i v netradičních variantách. Růžové patří k party, piknikům i tolik oblíbeným grilovačkám.

Správně vychlazené růžové víno je ideálním nápojem především pro teplé jarní a letní večery. Aby se mohlo představit v plné kráse, mělo by být vychlazeno na teplotu od 8 do 12 stupňů. Ale pozor – růžové ztrácí svoji roztomilost, pokud je přechladíte.

Růžové může být podáváno dokonce přímo na ledu či ve svůdných koktejlech, které Vám právě představujeme. Užijte si léto s našimi rosé víny a připravte si koktejl LETNÍ POLIBEK, LÉTO NA VENKOVĚ, POLIBEK V OBLACÍCH nebo VARIACI NA VINNÝ STŘIK.

Růžová sezóna však nekončí s létem, růžová vína si můžete užívat během celého roku.

Pokud si přinesete láhev růžového domů, skladujte ji v teplotně stabilních, chladnějších podmínkách. Především se vyvarujte jejímu vystavení přímému slunečnímu záření, které výrazně ovlivňuje kvalitu vína a zkracuje jeho životnost. Tento aspekt je tím zásadnější u růžových vín, neboť je kvůli své atraktivní barvě plněníme do průhledných lahví.

Vhodné uskladnění je pro růžová vína velmi důležité. Vždyť jedině víno, kterému se dostalo dobrého zacházení, vám ze sebe může odevzdat to nejlepší.

Léto na venkově
Polibek v oblacích
Letní polibek
Vinný střik

zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík