Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY 2014

Spolek vinařů z Velkých Pavlovic pořádá v sobotu 3. května 2014 již tradiční Májové otevřené sklepy. Můžete navštívit téměř 20 vinných sklepů místních vinařů a ochutnat vynikající vína nejen ročníku 2013.

V našem vinařství vrcholí školení bílých a růžových vín ročníku 2013, které plánujeme uvést do prodeje právě při příležitosti otevřených sklepů. Ročník 2013 se bude vyznačovat u některých našich vín vyšší kyselinkou, kterou se nám ale snad dobře podařilo harmonizovat se zbytkovým cukrem, nebo ji příjemně zjemnit, aby i suché víno bylo lahodné. Aromatika vín se jeví jako výrazná a typická pro dané odrůdy.

A na co se můžete těšit?

V loňském roce jsme se rozhodli pokračovat ve výrobě našich již zažitých odrůdových vín i Vámi oblíbených cuvée a připravili jsme tři novinky.

NEUBURSKÉ je výrazné svým mátovým aroma doplněné mírnou vůní oříšků. V chuti lehčí, jemně angreštové s příjemně sladěným malým zbytkem cukru a kyselinkou.

TRAMÍN ČERVENÝ má omamující kořenitou aromatiku podbarvenou sladce medovými tóny hrozinek. Ve vůni dominuje skořice, liči a pomeranč. Vyšší zbytkový cukr s jemnou kyselinkou dodává vínu plnost a hebkost.

Stejně tak se můžete těšit na oblíbené CUVÉE RYZLINK RÝNSKÝ / SAUVIGNON, které se vyznačuje krásným aroma tropického ovoce a broskví spojené s kořenitostí Ryzlinku a pikantní kyselinkou.

CUVÉE RULANDSKÉ ŠEDÉ / CHARDONNAY zaujme medově plnou a hebkou chutí. Intenzivní aroma pomerančových květu přechází do ovocných vůní manga a banánů. Zbytkový cukr a jemná kyselinka ještě podporuje jeho plnost a lahodnou chuť.

ANDRÉ ROSÉ na první pohled zaujme svou jasně růžovou barvou, která sama o sobě vybízí k napití. Ve vůni výrazně dominují lesní jahody, které v chuti přecházejí do jahod zahradních, doprovázené pikantní kyselinkou.

První novinkou je CUVÉE RYZLINK VLAŠSKÝ / VELTLÍNSKÉ ZELENÉ. Páteř vína tvoří angreštový Ryzlink s příchutí hrozinek, který doplňuje Veltlínské zelené svým aroma lipového květu a chutí zeleného jablka. Zbytkový cukr a jemná kyselinka dělá víno velice jemné a harmonické.

Druhou novinkou je KLARET CUVÉE RULANDSKÉ MODRÉ / CABERNET SAUVIGNON. Základem je Rulandské modré, které dalo vínu tělo a aroma připomínající maliny a ostružiny. Cabernet Sauvignon přináší vůni černého rybízu a mírné příjemně travnaté tóny. Vysoký zbytkový cukr doplňuje plnost a lahodnost vína.

Třetí novinkou je ZWEIGELTREBE ROSÉ vyznačující se lososovou barvou. Ve vůni jemné ovocně-kořenité aroma. V chuti připomíná bobulové ovoce, ve které je příjemně sladěný zbytkový cukr s kyselinami. Víno působí velice lehce, což z něj dělá příjemné letní pití.

Více informací o otevřených sklepech, možnost zakoupení vstupenek a připravovaných doprovodných akcích se dozvíte na webových stránkách spolku vinařů. Víno z Velkých Pavlovic.

Přijměte pozvání a přijďte ochutnat. Věříme, že Vás naše vína zaujmou a rádi si s Vámi popovídáme u skleničky…

Těšíme se na Vaši návštěvu.


zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík