Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

ING. JOSEF PROCHÁZKA

S bolestí v srdci oznamujeme,

že nás ve svých padesáti sedmi letech navždy opustil zakladatel našeho rodinného vinařství můj manžel Ing. Josef Procházka. Stalo se tak zcela nečekaně dne 25. října 2011. Příčinnou bylo náhlé srdeční selhání. Vinařství za spolupráce rodiny vedl dlouhých dvacet let.

Práci ve vinici a následně ve vinném sklepě miloval. Stala se mu každodenním chlebem a životním osudem.  Jeho cílem bylo vybudovat vinařství, které bude známé lahodnými víny, do kterých vkládal celé své velké, láskou naplněné srdce. Miloval také kontakt se zákazníky, které při každé příležitosti okouzloval svou osobností a výřečností jemu vlastní. Ne výdělek, ale radost ze života a úsměvy na lidských tvářích mu byly tou největší odměnou. Dodávaly mu chuť žít a pracovat.

Je to pro nás všechny velká rána, ze které se ještě teď těžce vzpamatováváme. Stalo se tak v době, která je pro vinaře vrcholem roku a to ve vinobraní, které právě vrcholilo. Jeho posledním dnem ve vinici byl den, kdy se sbíralo jeho oblíbené Veltlínské zelené, a to ve výběru z hroznů z trati Nadzahrady. Na tohle víno se velmi těšil a ten den několikrát zopakoval: „To bude špička, uvidíte.“ Tak uvidíme, snad ti neuděláme ostudu…

Bylo pro nás neskutečně těžké po tak velké ztrátě se hned zvednout a pokračovat v práci, kterou on započal a již nestihnul dokončit. Nebyl ale čas otálet  a my museli zpět do vinic dokončit vinobraní. Ani na chvilku nás nenapadlo, že bychom ve vinaření nepokračovali. Už kvůli němu jsme si řekli, že to musíme zvládnout i bez něj. Jeho dvacet let zkušeností nám ale bude strašně chybět a nejvíc ze všeho on sám.

Vinařství bude pokračovat a mělo by se i nadále na manželovu počest jmenovat – Vinařství Procházka. Budeme se  po jeho vzoru snažit dávat do našich vín srdce a snad se nám podaří vyloudit na Vašich tvářích právě ten usměv, který si on vždy tak přál vidět. Proto nám držte palce, abychom to zvládli. Doufáme, že  naše vína  Vám budou  chutnat a že si k nám opět najdete cestu.

Manžel byl věčným optimistou a i na tom nejhorším, co ho kdy potkalo, si uměl najít něco pozitivního. Jako bychom slyšeli to jeho: „Já vám to řeknu jinak". Jistě by i dnes řekl: Na každém konci něco hezkého začíná.“

Budeme se snažit, abychom tě nezklamali…

Za Vinařství Procházka manželka Miroslava, dcera Monika a syn Radim.

zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík