Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ 2011

Tradiční slavnost má své kořeny v původním obřadném zvyku „zarážení hory“, který měl svůj účel v ochraně právě dozrávající úrody hroznů. Dával přísná pravidla a v podstatě zakazoval vstup komukoliv, vyjma hospodáře, do vinohradu do doby, než bude povoleno „horným“ vinobraní. Zvyk je součástí dnešní lidové hry, jenž je jakýmsi středobodem slavností. Jeho dramatizací, až parodizací se připomíná ona stará tradice.
Původní „zarážení hory“, spojené vždy s lidovou zábavou a muzikou se ve Velkých Pavlovicích konávalo každoročně. Až v 50.letech minulého století byla tehdejším režimem tradice přerušena. K návratu pak došlo v letech 80. a 90., kdy se slavnosti, již jako připomínka starého obřadu, několikrát konali.
V letech 1995-2002 byla návaznost opět přerušena, až od roku 2003 se začala slavnost znovu konat. S novou koncepcí a stále se rozšiřujícím programem.
Letos, již po třetí v řadě, pořádá Velkopavlovické vinobraní město Velké Pavlovice ve spolupráci s místní uměleckou agenturou Solis Art.

Smyslem a cílem dnešních slavností je rozvíjet tradici a připravit pestrý program pro všechny generace, v pravdě lidové slavnosti, které však nepostrádají myšlenku a duši. Jednoduše řečeno: přinést zábavu i poučení v co nejkrásnější formě.

V čem je toto Vinobraní specifické?

Zachovává si regionální ráz a kolorit, i když se rozsahem, počtem účinkujících a návštěvníků řadí mezi velké slavnosti. Nabízí vyžití pro všechny generace, zejména pro rodiny s dětmi. Dbá velmi na kvalitu programu, kde přináší v prvé řadě místní folklór a tradiční aktivity; to se týká jak umělců tak vinařů i řemeslníků. Jako zpestření zde účinkují i obecně známí umělci, ale jen takoví, kteří vždy přinášející ve svém oboru kvalitu. Cíleně se zde vyhýbáme prvoplánové komerčnosti, abychom udrželi specifikum a originalitu těchto slavností a genius loci zdejšího kraje.

Jaké jsou možnosti ubytování, parkování a dalšího zázemí?

S ubytováním Vám poradínejlépe na IC Velké Pavlovice. Ve městě přímo je na tři stovky ubytovacích lůžek, ale často se stává, že jsou v době vinobraní beznadějně vyprodána. Není však problém pomoci najít ubytování v některé z okolních vesnic, které nabízí také povětšinou rodinné penziony a apartmány. Nejbližší hotely jsou pak Hotel Kraví hora a Modré hory v Bořeticích nebo Hotel Centro v Hustopečích. Co se týká parkování aut přímo na akci, jsou zde připravena dvě záchytná parkoviště velmi blízko areálů, na které budete navigování informačními tabulemi a pořadateli. Hlavní areál vinobraní je středně velký, takže je zde vše pěkně pohromadě. Od občerstvení až po umývárku a toalety. Na místě samotném pak jsou k dispozici lavice a stoly pro pohodlné posezení, většinou pod přirozeným stínem stromů a zelených „slováckých búd“. Areál lemuje několik restaurací, kde také najdete potřebné zázemí pro osvěžení i hygienu.


Program 2011


Pátek 2. září 2011

18.00 Na skleničku do sýpky / (nový sál v tereziánské sýpce) prezentace vinařství a rozvojových projektů města, hraje cimbálová muzika

18.30 Slavnostní mše svatá (kostel)

scéna I / Za sokolovnou

19:30 Zpívání mužáků v hudebním presúzu

21.00 BANDA / snetradiční slovenská cimbálová muzika a tanečníci

22.30 beseda u cimbálu

 

 

Sobota 3. září 2011

scéna I / Za sokolovnou

  9.00 otevření bran

10.00 SADOVÁČEK / dětský folklórní soubor (Velké Pavlovice)

10.30

11.00 MICHAL Nesvadba z KOUZELNÉ ŠKOLKY / skvělá zábava a hry pro děti

12.00 Dechovka ZUŠ Velké Pavlovice

13.00 HRADIŠŤAN s Jiřím Pavlicou pro děti / soubor s téměř domovskou pozicí ve speciálním programu nejen pro nejmenší

14.30 Slavnostní zahájení

15.00 Průvod městem / průvod doprovází dech. hudba / za sokolovnou hraje cimb. muzika

16.00 ZARÁŽENÍ HORY / scénické ztvárnění tradičního vinařského obřadu

17.00 NEBESKÁ MUZIKA / netradiční cimbálka z kraje Jánošíka (Těrchová, Slovensko)

18.00 SPIRITUÁL KVINTET / legendární český vokální soubor

19.00

20.00 BŘECLAVAN / nejznámější folklórní soubor z Podluží

21.00 MORAVANKA Jana Slabáka / slavná moravská dechovka

01.00 závěrečný verbuňk

 

scéna II / U sýpky

10.00

11.30

13.00 TWO BASSES / zpívající basové kytary

15.00

16.30

19.00 FLASH BAND / mladý big band z jihu Moravy

21.00 SYNKOPY 61 / nejdéle hrající beatová skupina u nás

 

scéna III / Vinařské náměstíčko

...nabídka burčáků a vín, beseda u cimbálu s cimbálkou aj...

 

dětský park Za sýpkou


Atrakce a kolotoče pro děti...

zábavný program a hry nejen pro děti...

 

areál Za cihelnou / nejen pro děti


Jezdecký den na ranči, výstava rádiově řízených modelů, lukostřelba, horkovzdušný balón a další...

 

areál Na rozhledně "Slunečná" /vyhlídka


Drobný program pro děti, občerstvení...

okružní jízda silničním vláčkem

Trasa se zastávkami: Za sokolovnou * Na rozhledně * U cihleny * U kostela (jízdné pro děti do 15 let zdarma, dospělí 20Kč)

 

...a k tomu všemu:

Řemeslný jarmark, staroslovanský tábor, jízdy koňskými bryčkami a silničním vláčkem, prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie, ýstava obrazů, atrakce, hry a soutěže pro děti, bohaté občerstvení a mnoho jiného...

___________________________________

vstupné: dvoudenní 300 Kč / pátek 150 Kč / sobota 250 Kč / děti a ZP zdarma / nad 65 let sleva 100 Kč (v pátek sleva 50 Kč)

zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík