Registrace | Nákupní košík
Jméno:    Heslo:

o nás  |   prodejní místa  |   kniha navstev  |   kontakt

Aktuálně z vinařství


MÁME NOVÝ E-SHOP !

JAK SE VÁM LÍBÍ ?
Předtím, než proběhne kompletní vizuální přeměna Vinařtví Procházka na Vinařství Mezi Horami, s.r.o spustili jsme nový E-Shop.

•    Jednoduchý a přehledný - snadná orientace v nabídce produktů.

•    Praktický - dotazy a poptávky je možné odeslat ...

více z vinařství


Víno z Velkých Pavlovic

Víno z Velkých Pavlovic je spolek sdružující malé vinaře pěstující a zpracovávající hrozny v katastru obce Velké Pavlovice.

SEZONA BURČÁKU ZAČÍNÁ

Burčák je ryze česká specialita se zákonem pevně stanovenými pravidly. Může být vyroben pouze z hroznů vypěstovaných v ČR a nesmí se do něj přidávat voda.  Prodávat se může pouze od 1. srpna do 30. listopadu.

Nejlahodnější burčák je ve své vrcholné fázi, tedy těsně před zlomem chuti ze sladké do kyselé. V tomto okamžiku má harmonický poměr cukrů, kyselin a alkoholu. 

Burčák se může lišit podle odrůdy, ale v zásadě platí, že kvalitní burčák má tmavší krémovou nebo světle žlutou barvu. Má být zakalený, ale ne od mechanických nečistot a velkých shluků kvasinek. Burčák má čistou svěží vůni po čerstvých hroznech, vůně po kvasnicích a jablkách nevadí – v moštu vzniká kyselina jablečná. Chuť je lahodná, sladkokyselá, jako čerstvý hroznový mošt, který lehce šimrá na jazyku, ale nepálí.

Pravý burčák nemá nic společného s tím podivně barevným, původem neznámým a důvěru nebudícím „nápojem“ co se prodává u cesty. O pravdivosti nápisu „Burčák z Moravy“ se dá vážně pochybovat. Často se jedná buď o dovezený mošt z Maďarska, nebo o mošt jablečný. Častým jevem na našich cestách bývá také nápoj, ve kterém je více vody než hroznového moštu, pokud je hroznový mošt vůbec jeho základem.

Dobrý burčák u silnice nekoupíte, proto navštivte některou vinotéku ve vaší blízkosti, nebo nejlépe některého z našich odběratelů. Koupit burčák máte možnost po celou dobu vinobraní i přímo u nás.


zpět aktuality


       © 2009 Vinařství Procházka | Design: Roman Kopecký | Webmaster: Jiří Huslík